okladkaraptusow2.png

Raptory (2018)

"Raptory" to 100-stronicowa historia luźno inspirowana niesławnym festiwalem dla fanów "Pokemon GO" z 2017, który okazał się tak wielką porażką, że zakończył się zbiorowym pozwem przeciw organizatorowi.

Jagoda oraz jej nowo poznani na konwencie znajomi to fani tytułowych "Raptorów", gry wykorzystującej GPS i inne smartfonowe technologie, by określać położenie gracza i pozwalać mu na schwytanie różnego typu wirtualnych dinozaurów w zależności od tego, gdzie się znajduje.

To komiks napisany przez fana nie tyle Pokemon GO*, co potencjału takich gier do tworzenia historii i mitów. Czytelnik znajdzie tu zarówno miłość do doświadczeń i narracji powstających dzięki grom, jak i niepokój związany z całym korporacyjnym bagnem, z którym te gry są splecione.

* choć swój tysiąc kilometrów przedreptałem

okladka pogladowa.png
tom2poglad.png

DUŻE ILOŚCI NARAZ PSÓW

2007-2009 (2018)

oraz 2009-2010 (2019)

Pierwszy i drugi tom kolekcji zbierającej paski z serii komiksowej Duże Ilości Naraz Psów. W środku odpowiednio: większość komiksów z sezonów 1-9 oraz sezonów 10-14. W pierwszym tacy ulubieńcy jak "Jogurty za 1,29zł", "Kroplówka", przygody pana Walenia w górach oraz wszystkie paski z Czyimś Tatą i Mega Ubogim Człowiekiem z tego okresu. W drugim na przykład “Winda”, “Jeż na rollercoasterze” czy “Mała saga L-ki”.

WSZYSTKIE WYDANE KOMIKSY MAJĄ TAKIE SAME PARAMETRY:

  • cena 29 złotych

  • format A5

  • 120 czarno-białych stron

  • dostęp do cyfrowych materiałów dodatkowych, takich jak wideokomentarz autora i odrzucone plansze komiksu

  • konsekwentne designy okładek z błyszczącymi elementami

farsyokladka.PNG

FARSY (2018)

"Farsy" to zbiór czterech historyjek Dema: 

"Blog, marka, rodzina" (2015) opowiada o 13-letnim vlogerze, który tak się sprzedaje, że marki zastępują mu ojca. 

"Omacnica" (2015) to oparta na faktach wstrząsająca historia o molach w kuchni. 

"Jeden pies" (2016) odwraca społeczne role - tutaj to czworonogi wybierają sobie ludzi ze schronisk dla niechcianych właścicieli. 

A "Ostatni Serwer" (2016) to kameralna przygoda na ostatnim pirackim serwerze umarłej gry MMORPG.

Dodatkowo 20 stron fragmentów opowieści, które nigdy nie doczekały się publikacji, a w pewnym momencie były planowane jako dłuższe historie.

 
jeze.PNG

JeŻE (2017)

Pierwsza naprawdę długa historia z Demlandu to ponad 100 stron o życiach splecionych przez społeczny problem, jakim są wulgarne jeże.

Wśród bohaterów czytelnik znajdzie m.in. pracowników Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, dręczonego przez rówieśników płaskiego jeża Leona, lesbijską parę, której urodziła się taka leśna istota oraz turystę odwiedzającego kraj, w którym toczy się akcja.

W komiksie zależało mi na ukazaniu fikcyjnego problemu na przestrzeni czasu i pod wieloma kątami. Opowieść przeskakuje między rozdziałami w przód i w tył.

 

Tycie promocyjne komiksy o limitowanych nakładach:

Limitowana 16-stronicowa historyjka dodawana za złotówkę do komiksów w czerwcu 2018.

Limitowana 16-stronicowa historyjka dodawana za złotówkę do komiksów w czerwcu 2018.

Starsze wydane komiksy

Przejdź tutaj, by przejrzeć historię wydawnictwa na starej stronie Demland.