okladkaraptusow2.png

Raptory (2018)

"Raptory" to 100-stronicowa historia luźno inspirowana niesławnym festiwalem dla fanów "Pokemon GO" z 2017, który okazał się tak wielką porażką, że zakończył się zbiorowym pozwem przeciw organizatorowi.

Jagoda oraz jej nowo poznani na konwencie znajomi to fani tytułowych "Raptorów", gry wykorzystującej GPS i inne smartfonowe technologie, by określać położenie gracza i pozwalać mu na schwytanie różnego typu wirtualnych dinozaurów w zależności od tego, gdzie się znajduje.

To komiks napisany przez fana nie tyle Pokemon GO*, co potencjału takich gier do tworzenia historii i mitów. Czytelnik znajdzie tu zarówno miłość do doświadczeń i narracji powstających dzięki grom, jak i niepokój związany z całym korporacyjnym bagnem, z którym te gry są splecione.

* choć swój tysiąc kilometrów przedreptałem

okladka pogladowa.png

DUŻE ILOŚCI NARAZ PSÓW

2007-2009 (2018)

Pierwszy tom kolekcji zbierającej paski z serii komiksowej Duże Ilości Naraz Psów. W środku większość komiksów z sezonów 1-9, łącznie ze wszystkimi ulubieńcami, takimi jak "Jogurty za 1,29zł", "Kroplówka", przygody pana Walenia w górach oraz wszystkie paski z Czyimś Tatą i Mega Ubogim Człowiekiem z tego okresu.

Niektóre komiksy wymagały przerysowania na nowo, gdyż oryginalne wektorowe pliki zaginęły. Takie paski zostały ze starannością odrysowane  tak, by wyglądały identycznie. Została także zachowana oryginalna czcionka i pionowy układ.

Każda kolejna okładka będzie miała jednego stickmana więcej oraz nieco ciemniejszy kolor. Premiery kolejnych raz do roku.

WSZYSTKIE WYDANE KOMIKSY MAJĄ TAKIE SAME PARAMETRY:

  • cena 29 złotych
  • format A5
  • 120 czarno-białych stron
  • dostęp do cyfrowych materiałów dodatkowych, takich jak wideokomentarz autora i odrzucone plansze komiksu
  • konsekwentne designy okładek z błyszczącymi elementami
farsyokladka.PNG

FARSY (2018)

"Farsy" to zbiór czterech historyjek Dema: 

"Blog, marka, rodzina" (2015) opowiada o 13-letnim vlogerze, który tak się sprzedaje, że marki zastępują mu ojca. 

"Omacnica" (2015) to oparta na faktach wstrząsająca historia o molach w kuchni. 

"Jeden pies" (2016) odwraca społeczne role - tutaj to czworonogi wybierają sobie ludzi ze schronisk dla niechcianych właścicieli. 

A "Ostatni Serwer" (2016) to kameralna przygoda na ostatnim pirackim serwerze umarłej gry MMORPG.

Dodatkowo 20 stron fragmentów opowieści, które nigdy nie doczekały się publikacji, a w pewnym momencie były planowane jako dłuższe historie.

 
jeze.PNG

JeŻE (2017)

Pierwsza naprawdę długa historia z Demlandu to ponad 100 stron o życiach splecionych przez społeczny problem, jakim są wulgarne jeże.

Wśród bohaterów czytelnik znajdzie m.in. pracowników Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, dręczonego przez rówieśników płaskiego jeża Leona, lesbijską parę, której urodziła się taka leśna istota oraz turystę odwiedzającego kraj, w którym toczy się akcja.

W komiksie zależało mi na ukazaniu fikcyjnego problemu na przestrzeni czasu i pod wieloma kątami. Opowieść przeskakuje między rozdziałami w przód i w tył.

 
Okładka drugiego tomu "Dużych Ilości Naraz Psów" zbierającego drugą połowę roku 2009 oraz pierwszą połowę 2010. Premiera: pierwszy kwartał 2019

Okładka drugiego tomu "Dużych Ilości Naraz Psów" zbierającego drugą połowę roku 2009 oraz pierwszą połowę 2010. Premiera: pierwszy kwartał 2019


Tycie promocyjne komiksy o limitowanych nakładach:

Limitowana 16-stronicowa historyjka dodawana za złotówkę do komiksów w czerwcu 2018.

Limitowana 16-stronicowa historyjka dodawana za złotówkę do komiksów w czerwcu 2018.

Starsze wydane komiksy

Przejdź tutaj, by przejrzeć historię wydawnictwa na starej stronie Demland.